Časté otázky a odpovědi

Zeptejte se a my vám popravdě odpovíme.

Jak virtuální sídlo funguje?

Virtuální sídlo firmy je místo, kde vaše firma ve skutečnosti sídlit nebude, ale na adrese tohoto místa bude vaše firma zapsáná v obchodním rejstříku.

Aby se zamezilo podvodnému jednání, od začátku roku 2012 platí novela obchodního zákona. Ta říká, že firma musí doložit právní vztah ke svému sídlu, které má v obchodním rejstříku zapsáno. Tzn. že virtuální sídla firmy lze používat dál, ale s jistými omezeními.

Je virtuální sídlo firmy legální?

Otázka, která se honí hlavou snad většině klientů. Dle aktuálně platných právních norem je tento způsob poskytnutí sídla firmy naprosto legální. A to 100% garantujeme! Virtuální sídla firem jsou v dnešním podnikatelském prostředí využívána z 15 %, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Co myslíte?

Kolik ušetřím, když využiji virtuální sídlo?

Pronájem klasické kanceláře je většinou 10× dražší, než cena za pronájem virtuálního sídla.

Například: V Olomouci se cena za pronájem kancelářských prostor pohybuje od 5 tis. Kč/měsíc, pronájem kanceláře na lukrativní adrese je až 10 tis. Kč/měsíc. Za pronájem virtuálního sídla firmy v Olomouci však zaplatíte částku od 590 Kč/měsíc do 1 000 Kč/měsíc.

Úspora je tedy evidentní. Virtuální sídlo firmy, virtuální kancelář a virtuální poštovní adresa je výhodná alternativa pro všechny z vás, kteří například své podnikání provozujete ze svého domova.

Jaké doklady potřebuji pro uzavření objednávky?

Máte zájem o Poskytnutí sídla firmy?

Doložte: zakladatelskou listinu společnosti nebo aktuální výpis z obchodního rejstříku, jeden doklad totožnosti statutárního orgánu společnosti, společníka/akcionáře společnosti nebo zástupce na základě plné moci jednajícího za společnost.

Máte zájem o Poskytnutí poštovní adresy?

Doložte: jeden doklad totožnosti objednatele uzavírajícího objednávku.

Při uzavření objednávky předem na základě zálohové faktury zaplatíte první platbu za služby v hotovosti.